Tytuł: Kasztanowy Ludzik
Oryginalny tytuł: Kastanjemanden
Autor: Soren Sveistrup
Ilość stron:558
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAB
Moja ocena: 10/10
Jeśli znalazłeś kasztanowego ludzika to znaczy, że jest już za późno...
Każda strona warta przeczytania... Kasztanowy ludzik sprawił, że dwa razy przed snem sprawdzałam czy zamknęłam drzwi do mieszkania. Mieszanka uczuć jaką czułam podczas czytania nie zdarza się często.
Książka rozpoczyna się opisem morderstwa - dla tych, którzy nie mają mocnych nerwów, nie polecam. Po przeczytaniu pierwszych stron zorientowałam się, że to nie będzie delikatna lektura, po czym od razu zatonęłam w książce!
Thulin zostaje wezwana na miejsce zdarzenia, później dołącza do niej Hess, jej nowo przydzielony partner. To w jaki sposób młoda kobieta została zamordowana, sprawia, że niektórzy z policjantów pozbyli się zawartości swoich żołądków. Co jest najbardziej zastanawiające - przy zwłokach zostanie znaleziony kasztanowy ludzik...
Jeden główny wątek, wiele wątków pobocznych, wszystko połączone w piękną całość. Każdy wątek ma wprowadzenie, rozwinięcie i zakończenie, czego ostatnio brakuje mi w książkach. Autor poprzez opis bohaterów pozwala powoli nam ich poznać, ale również zostawia odrobinę wyobraźni i niepewności, żebyśmy sami mogli ocenić daną postać. Ach i to piękne zakończenie! Thriller ma być straszny! I zakończenie też jest, co jest dokładnie tym, czego oczekiwałam.
Przy tej lekturze nie ma ani jednego momentu, kiedy zaczynamy się nudzić, bądź chcemy przestać czytać!
Grubaski zazwyczaj czytam trochę dłużej, ze względu na pracę i obowiązki, ale tego pochłonęłam w 3 wieczory. A po lekturze, mając wielkiego kaca, zastanawiam się kto na co dzień siedzi obok mnie w metrze, albo kogo mijam na ulicy... Mam nadzieje, że żadna z tych osób nie jest kolejnym Kasztanowym Ludzikiem....
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji - zdecydowanie polecam! Premiera już 2go października 2019!
czwartek, 19 września 2019
czwartek, 12 września 2019
Ostra jazda bez trzymanki!
Tytuł: Kryształowi część 2 - Łatwy Hajs
Autor: Joanna Opiat-Bojarska
Ilość stron:480
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA
Moja ocena: 8.5/10
Dalsze przygody policjantów z Poznania i nie tylko.
Ostra jazda bez trzymanki. Powiem szczerze, że druga część jest dużo lepsza od pierwszej. Autorka zdecydowanie nie zawiodła moich oczekiwań.
Zaskakująca, wciągająca mocna lektura! Pani Joanna opisuje wszystko dokładnie tak jak jest, albo by było. Język jakim posługują się nasi bohaterowie jest wulgarny i agresywny, a co za tym idzie - po prostu prawdziwy! Każdy rozdział pochłania się w nawiązką (jeśli próbujesz przestać czytać) oraz ze zniecierpliwieniem, aby dowiedzieć się więcej.
Pomimo wielu bohaterów i śledzenia ich historii na plan pierwszy wysuwa się Driver, co też bardzo mi się spodobało, jako że zainteresował mnie swoją osobą i ogólną historią życia. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Pauli i Zośce... Może w następnej części?
Zabrakło mi tylko jednej rzeczy. Wydaje mi się, że niektóre wątki zostały po prostu porzucone. Było małe rozwinięcie, nagle cisza, aż tu nagle zakończenie. Jednak nie wpłynęło to na jakość czytania.
Jeśli jesteście spragnieni wrażeń, polecam! A ja czekam na kolejną część, która być może pojawi się już tego roku!
Autor: Joanna Opiat-Bojarska
Ilość stron:480
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA
Moja ocena: 8.5/10
Dalsze przygody policjantów z Poznania i nie tylko.
Ostra jazda bez trzymanki. Powiem szczerze, że druga część jest dużo lepsza od pierwszej. Autorka zdecydowanie nie zawiodła moich oczekiwań.
Zaskakująca, wciągająca mocna lektura! Pani Joanna opisuje wszystko dokładnie tak jak jest, albo by było. Język jakim posługują się nasi bohaterowie jest wulgarny i agresywny, a co za tym idzie - po prostu prawdziwy! Każdy rozdział pochłania się w nawiązką (jeśli próbujesz przestać czytać) oraz ze zniecierpliwieniem, aby dowiedzieć się więcej.
Pomimo wielu bohaterów i śledzenia ich historii na plan pierwszy wysuwa się Driver, co też bardzo mi się spodobało, jako że zainteresował mnie swoją osobą i ogólną historią życia. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Pauli i Zośce... Może w następnej części?
Zabrakło mi tylko jednej rzeczy. Wydaje mi się, że niektóre wątki zostały po prostu porzucone. Było małe rozwinięcie, nagle cisza, aż tu nagle zakończenie. Jednak nie wpłynęło to na jakość czytania.
Jeśli jesteście spragnieni wrażeń, polecam! A ja czekam na kolejną część, która być może pojawi się już tego roku!
piątek, 31 maja 2019
Na ile jesteśmy w stanie zaufać obcym?
Oryginalny tytuł: The Babysitter
Autor: Sheryl Browne
Ilość stron: 398
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAB
Moja ocena: 7.5/10
Po pierwsze - jak zobaczyłam okładkę to odłożyłam wszystkie książki i zaczęłam czytać tą oto nowo otrzymaną lekturkę. Przepiękna, mroczna i tajemnicza! Prawie mnie zmyliła - przez parę sekund myślałam, że będzie to horror.
Po drugie - to historia dobrej rodziny, pięknej artystki, przystojnego policjanta, ich dwóch córek oraz ślicznej, młodej dziewczyny, ale również opowieść o mrocznych sekretach i strasznych rzeczach, które dzieją się na świecie częściej niż jesteśmy sami w stanie przyznać. Albo nie chcemy przyznać.
Dzieci to niewinne istoty, o które trzeba się troszczyć. Jednak czasem (albo całkiem często) zdarza się, że dorośli zmienią je w potwory. Przepełnione żalem, smutkiem, chęcią zemsty...Niektóre dostają to czego chcą - sprawiedliwość. Niektóre stają się niezrównoważone. Inne wyizolowane. Fakt pozostanie faktem - dużo z naszego życia wynosimy z dzieciństwa. Dobrych i złych rzeczy.
Po trzecie - to bardzo dobry thriller, trzymający w napięciu, który fajnie mi się czytało. Książka napisana jest z perspektywy 4 osób, co jest miłą odskocznią i zrozumienie bohaterów przychodzi z łatwością. Jednym minusem było to, iż miałam wrażenie, że już tę historię słyszałam bądź oglądałam podobny film.
środa, 10 kwietnia 2019
Kontynuacja Naturalisty
Tytuł: PowiększenieOryginalny tytuł: The Looking Glass
Autor: Andrew Mayne
Ilość stron:383
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAB
Moja ocena: 9/10
Powiększenie, tak jak Naturalista mnie nie zawiodło! Niezwykle wciągająca i trzymająca w napięciu książka! Muszę przyznać, że pokochałam nowe oblicze doktora Theo Craya.
Podczas czytania czułam dreszczyk emocji i jak zwykle nauczyłam się czegoś nowego np. o bakteriach hahaha, w miły sposób - co uwielbiam w lekturach. Książkę dosłownie się pożera. No cóż, zaczęłam czytać po 13, a skończyłam o 22 :)
Seryjny morderca, na którym skupia się nasz profesor jest dużo bardziej wypaczony od poprzedniego, więc mam nadzieję, że macie mocny żołądek!
Z cyklu: Prawdziwe Historie
Tytuł: Skradzione DzieckoOryginalny tytuł: The Stolen Child
Autor: Sanjida Kay
Ilość stron: 368
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAB
Moja ocena: 7/10
Skradzione dziecko opowiada historię jednej z wielu rodzin, które choć marzą o dzieciątku, nie jest im to dane. Ollie i Zoe decydują się na adopcję, są wniebowzięci, że w końcu powitają w swoim życiu upragnionego członka rodziny. Mijają lata, kiedy szczęście rozwija się jeszcze bardziej, albowiem Zoe zachodzi w ciążę!
Jednak na drodze rodziców powstaje nowy problem - mała Evie kwestionuje przynależność do rodziny, szczególnie, iż od niedawna musi dzielić się rodzicami ze swoim bratem, a ich pierworodnym synem. Pomimo rodzicielskich starań naszych bohaterów, biologiczny rodzic upomina się o Evie, ale nie w taki sposób jaki wszyscy by oczekiwali. Zaczyna się niewinnie - liściki, prezenty, aż nagle dziewczynka znika. Zaczynają się poszukiwania. Liczy się każda godzina, każdy dzień...
Kto jest matką/ojcem dziewczynki? Kto ją uprowadził? Czy Evie przeżyje? Czy zostanie odnaleziona?
Akcja zaczęła się troszeczkę powoli jak na mój gust, ale wynagrodziła to swoim końcem! Trzymająca w napięciu, niezwykle zawikłana opowieść z życia wzięta.
Na koniec otworzycie oczy ze zdumienia, kiedy poznacie biologicznych rodziców Evie. Polecam :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)


